Smilov festival » Novinky

Hromadnej bike pojezd

Vloženo : 03-07-2012 | Vložil/a : -iii- | Kategorie : Novinky

128

1206pojezd-flyerHromadnej pojezd Jihlavou
12. 7. 2012 startujeme v 17:00 od kina Dukla a pak už to pofrčí…
I Ty se přijeď projet a pobavit…

Je tolik důvodů, proč sednout na kolo každý den…

Ježdění na kole může být jednou ze zábavných součástí vašeho života.

Dojet si dva, tři kilometry tam, kam potřebujete, je na kole neuvěřitelně snadné a efektivní. Samozřejmě, zapojení jízdního kola do každodenního života je třeba rozjet postupně — pokus začít jezdit všude a hned může skončit těžkým znechucením. Na konec ale věříme, že pokud budete kolo používat každý den, učiníte tím jedno z velmi dobrých rozhodnutí ve svém životě.

Přece jen… věřili byste, že k záchraně planety můžete přispět i takhle příjemným způsobem?

1. šetříte čas

Cesty kratší než 3-5 km jsou obecně rychlejší na kole než autem, ve špičce to ale často platí i pro cesty na mnohem delší vzdálenosti.

2. Jízda na kole je zábavná :-)

3. Na kole pro zdraví

Cyklisté — i ti, jedoucí podél frekventovaných ulic — dýchají čistší vzduch, než řidiči vedle nich. Cesty lidí na kolech ale často vedou z velké části parky, zelenými zónami podle řek, málo frekventovanými ulicemi a to je vzhledem ke znečištění splodinami automobilů velmi výhodné. Samotná jízda na kole pak není o moc nebezpečnější, než jiné aktivity, které člověk běžně provozuje…

4. Poznáte své město

V blízkém okolí domova budete znát zakrátko každou uličku. Získáte daleko bližší kontakt se svým okolím. Vaše chápání ,,vlastní zóny” ve městě se rozšíří o nezanedbatelný veřejný prostor.

5. Šetříte svou peněženku

Pokud se používáním kola dokážete zbavit potřeby mít své vlastní auto, ušetříte výrazně nejvíc.

6. Jízdou na kole jste veřejně prospěšní

Použití jízdního kola šetří parkovací místa. Jízda na kole také zabírá méně veřejného prostoru než jízda autem — není třeba tolik silnic, lépe pak funguje MHD a město je hezčí. Jízda na kole tedy také šetří veřejné finance. Konečně: Jízdou na kole také snižujete spotřebu ropy — a to je určitě jízdenka k lepšímu světu jako celku.

a tak dále a tak dále………

PF 2011

Vloženo : 31-12-2010 | Vložil/a : -iii- | Kategorie : Novinky

0

PF léčebna

March of the hordes

Vloženo : 10-08-2010 | Vložil/a : -iii- | Kategorie : Novinky, O kapelách

0

Kapela  March of the hordes bohužel zrušila svoje vystoupení na Smilově, z důvodu odchodu zpěváka. Pokoušeli se najít na rychlo někoho jiného, ale nepodařilo se. Takže smutná zpráva pro všechny, co jste se na ně těšili, kluci se moc omlouvají, ale – March of the hordes na festivalu nevystoupí!

Leč aby jste nebyli ochuzeni o dávku kvalitní muziky – na rychlo jsme domluvili kapelu jinou – takže pozor – náhradní kapela je PRŮMYSLOVÁ SMRT!Video & Audio Comments are proudly powered by Riffly