Smilov festival » Historie

Historie

SMILOV I. ročník – 12.srpna 2006

Smilov festival I.rocnik(2)První ročník byl pořádán jako benefice na NEzávislé sociálněekologické hnutí NESEHNUTÍ, bohužel tato akce dopadla nezdárně a na popud místního občana byla přivolána hygiena z Havlíčkova Brobu a naměřili překročení povolených decibelů ( jen bych chtěla podotknout, když pánové z hygieny měřili, tak v tu dobu žádná kapela nehrála..).  Zhruba po třech měsících přišla výzva k zaplacení pokuty v hodnotě 5000,-Kč – což byla částka,  která se na prvním ročníku vydělala. Bohužel už žádné peníze nezbyly, takže jsme nemohli nakonec na Nesehnutí nic přispět – tímto se ještě jednou omlouváme
a doufáme, že se alespoň dobře bavili…

Především bychom chtěli poděkovat Findeisům – majitelům pozemku, za bezplatné propůjčení, takového super místa. Dále bychom chtěli poděkovat sponzorům, kteří přispěli k lepšímu zajištění průběhu festivalu: Zámečnictví Karel Matějka Štoky, Danek Krejčí – klempířství a pokrývačství Štoky, velké díky patří obci Štoky za podporu a umožnění konání této akce, maximální díky patří SDH Smilov, bez kterých by jen těžko všechno mohlo být uskutečněno. A samozřejmě vám všem, kteří jste se zúčastnili – bylo vás 220. Díky!!!
Hlavní pořadatelé: Honza, Iva, Pavel, David.

za poředatele -Iva-

pokuta

SMILOV II.ročník  – 10.srpna 2007

smilovDruhý  ročník byl beneficí k přispění na stavbu dětského hřiště do Smilova… byl to náš nápad, protože odtud pochází jeden z pořadatelů a víme, že tam nic takového k dispozici dětem není, takže jsme se rozhodli právě pro toto,  aby si měli kde hrát… Vydělali jsme zhruba pět tisíc a to jsme přidali k projektu stavby, který se uskuteční ve spolupráci s obecním úřadem ve Štokách, protože náš výdělek na takovou stavbu bohužel nestačí, ale alespoň se díky nám a hlavně vám na tom začalo pracovat…. Nyní je to v řízení na úřadě, který k našmu málu přidá víc a bude to dotovat. Nyní již probíhá příprava terénu a samotná stavba by měla začít zhruba během měsíce.

Každoroční poděkování – Findeisovi – propůjčení pozemku, sponzorům – Zámečnictví Karel Matějka Štoky, Copy Studio SKORI Jihlava, Ubytovací hostinec Datlík Štoky. Velké díky obci Štoky za vstřícnost a díky SDH Smilov za ochotu a velkou pomoc. A hlavně vám, co jste se přišli nejen pobavit, ale taky podpořit. Bylo vás okolo 230! Díky!!!

Hlavní pořadatelé: Honza, Iva, David.

Za pořadatele -Iva-

SMILOV III. ročník – 9.srpna 2008

Benefice na dětský domov Nová Ves u Chotěboře www.podoubravi.cz/detskydomov

smilovwebToto byl již třetí ročník festivalu ve Smilově a i loni jsme zůstali u toho, abychom touto cestou někomu mohli pomoci – byla to benefice na dětský domov v Nové Vsi u Chotěboře – za výtěžek byli dětem nakoupeny školní pomůcky, které pořadatelé osobně dovezli přímo do dětského domova a předali dětem. Tentokrát se podařilo sehnat víc sponzorů než minulé ročníky a to i přispělo k většímu výdělku peněz – bylo to neuvěřitelných 16.000,-Kč. Takže nákup do domova stál za to -můžete mrknout do sekce fotky z rajčete, kde je k nakouknutí album přímo seznamu nákupu i předávání v dětském domově.

Opět veliké díky všem pomocníkům, kteří se našli a rozhodli se tuto akci podpořit: především Findeisovi – majitelé pozemku za bezplatné propůjčení, Copy Studio SKORI Jihlava, Steel Tech Jihlava, Zámečnictví Karel Matějka Štoky, Lukáš Kosák – svařování a povrchová úprava kovů Jihlava, Ekoslužby Dezinfekce Dezinsekce Deratizace Michal Novotný Třebíč a samozřejmě velké díky obci Štoky za umožnění a podporu konání dalšího ročníku a opět maximální díky SDH Smilov.
Speciální thanks for Chaly!

Hlavní pořadatelé -opět ve čtyřech:-): Honza, Iva, Pavel, David.

Za pořadatele -Iva-

SMILOV IV. ročník – 8.srpna 2009

smilov4Od prvního ročníku se držíme myšlenky, abychom touto cestou někomu mohli pomoci – letos je to benefice na CYKLOCENTRUM PRO HENDIKEPOVANÉ tělovýchovné léčebny Košumberk - výtěžek bude přidán do projektu na zakoupení handbiku (kola na ruční pohon pro vozíčkáře) – celý projekt k nahlédnutí je k dispozici zde.  Opět můžete přispět i mimo vstupného jakoukoliv vámi uznanou vhodnou částkou vhozením do označené nádoby umístěné přímo v areálu. Dále vás na místě čeká vege občerstvení, distra, možnost stanování, spousta skvělých kapel…takže vás srdečně zveme, neseďte doma, přijďte podpořit dobrou věc, zúčastněte se!

Sponzoři pořadu: Copy Studio Skori Jihlava, Steel Tech Jihlava, Fitness Factory Jihlava, Ubytovací hostinec Datlík Štoky.

Speciální velké poděkování Matýskovi!

No a je to… Další ročník máme úspěšně za sebou.  Myslím, že docela vydařený.  Kupodivu nám letos i přálo počasí. Doufáme, že se vám náš festiválek líbil tak jako nám a naše bezmála celoroční práce stála za to. Máme radost, že mnozí z vás si zkusili na vlastní kůži handbike a vědí tudíž jaká neuvěřitelná rasovina to je. Proto veliký respekt všem hendikepovaným sportovcům a mnoho zdaru v jejich úsilí. Ovšem naše práce tím nekončí, i když teď to bude spíš radost. Přepočítat peníze, za které děkujeme vám, sponzorům a lidem, kteří nám pomohli tohle všechno spáchat a potom už jenom slavnostní předání, ze kterého bude určitě report. No a pomalu začít připravovat již pátý ročník.
Kdo z vás by měl zájem o triko či tílko ( -Mazi) možno objednat přes buclanka viz. kontakty nebo pište do vzkazů -  ještě nějaké poslední kousky jsou.
Ještě jednou děkujeme moc a za rok opět v plné síle.
PS:  Nadále sledujte naše stránky pro další info a nové reporty o přípravách, průběhu atd.

Za pořadatele -Pavel-

Dovolili bychom si po delší odmlce na našich stránkách něco málo napsat, abyste nemysleli, že na to ká(a)líme…
Report z výroční schůze: kontaktovali jsme pana Hantla -manažera Tělovýchovné jednoty  Léčebny Košumberk, kam všechny ty vaše pracně propité peníze dáme. A bohužel pro vytíženost hendicapovaných sportovců (nejezdí jen handbaiky) provedeme předaní až po novém roce, kdy se chystáme pak na návštěvu přímo do léčebny, kde celá akce porběhne. Děkujeme za vaši přízeň a sledujte prosím další info, pište co byste tu rádi a neradi, návrhy, pochvaly a připomínky a mrkněte do rubriky novinky, kde jsou pozvánky na jiné další mejdánky. Čekujte také E-shop – ještě máme posledních pár kousků triček festivalu, kterým stále můžete přispět na hendbike, protože 50,-kaček z prodeje trička je benefitní, tak neváhejte.

-pořadatelé-

Report předávání peněz z IV.ročníku

Na návštěvě dne 2.března jsme byli konečně po oboustranné dohodě a udělání času předat všechny vybrané peníze hendikepovaným sportovcům do TJ Léčebny Košumberk z IV. ročníku. Naše návštěva nás osobně utvrdila, že to, co spolu děláme s vaší pomocí má opravdu smysl! Překvapila nás velikost léčebny oproti tomu, jak žalostně málo prostoru je tu věnováno sportovcům, kteří chtějí žít svůj sen a neustále se zlepšovat a dosahovat lepších výsledků. Nabízí se tu otázka PROČ?? Odpověď je jednouduchá – PENÍZE.
Pro nejjednoduší příklad je paralympiáda, kde v talevizi je vysílána v neatraktivní čas, ale co hůř, seznam sponzorů je neuvěřitelně krátký .
A to olympiáda je sportovcův vrchol… Za vybrané peníze sice nekoupíme handbike při jeho vysoké ceně… Možná z letošního ročníku :-), ale můžou to být pedály či jiná výbava, která dopomůže k možnosti realizování snů.Tato leč malá pomoc nás naplňuje dojetím a radostí. Tak vám všem moc děkujeme za účast na jakémkoliv ročníku festivalu a podporu a letos na jubilejním V. ročníku ahoj!

-Pavel, Iva a Smilov team-

Grafika1

14.8.2010 slavíme páté narozeniny!!

fly

Před pěti roky tohle všechno pro nás byl jen sen. A pozor – sen se po kouskách plní a Smilov festival slaví letos své PÁTÉ narozeniny! V rubrice historie můžete vzpomenout na to, co jsme společně za ty roky dokázali a kde peníze pomohly. I letošní ročník bude beneficí a to stejně jako loni pro hendikepované a tělesně postižené sportovce tělovýchovné jednoty léčebny v Luži. Díky loňskému roku jsme měli tu možnost poznat blíže lidi, kteří tak jako my jdou za svým snem a jejich cesta není zdaleka lehká a jedna z překážek je v podstatě tak „malicherná“ věc jakou  jsou peníze. Po příjemném setkání s panem Hantlem –manažerem jednoty a hlavně člověkem, opravduna svém místě, jsme se rozhodli i nadále s těmito lidmi spolupracovat a alespoň trochu pomoci v plnění těch snů a cílů.

- Smilov team -

Smilov festival VI. ročník

neděle 14.8.2011

pozor – změna místa – Štoky, open air na dvoře u klubu “Stará kovárna”

flyer Všem přátelům, kamarádům, kapelám, návštěvníkům a vůbec všem, co se kdy jakýmkoliv způsobem podíleli a pomohli na Smilově moc děkujeme, díky za podporu, díky za pomoc! Díky i vám všem, kteří jste nám to nepřáli a existenci festivalu jste různě komplikovali – i tahle lidská nepřejícnost, kterou jsme sice nikdy nepochopili nás hnala svým malým způsobem dál kupředu.

Po dlouhých úvahách jsme se rozhodli, že se letošní VI. ročník ve Smilově jako takový, jak jste na něj zvyklí konat nebude. Jako každý rok přibyly další problémy – jeden z hlavních důvodů je pronájem pozemku, na kterém se festival uskutečňoval – měli jsme v plánu sice náhradní řešení, ale tahle cesta války s obyvateli vesnice podle nás nikam nevede. Kolem průběhu akce je ještě spousta dalších okolností, které tu ale zveřejňovat nebudeme, protože to v podstatě k ničemu jako návštvníci nepotřebujete znát. Naše rozhodnutí je osobní, svobodné a nikým neovlivněné ani před ničím nebo někým neutíkáme.

Nicméně festival nekončí a my jdeme dál. Letos je v plánu takové náhradní řešení ve Štokách – open air na dvoře u klubu “Stará kovárna”. Datum se v rámci tour italských kamarádů Killanation posouvá na neděli 14.srpna 2011.

No a na příští rok hledáme nový prostor, kde hudba spojená s benefiční pomocí nikomu vadit nebude… případné návrhy nám klidně můžete psát. Takže doufáme, že vás tenhle přesun neodradí a uvidíme se na párty!

smilov team

Smilov festival VII. ročník

18. srpen 2012

Program je kompletní! Letos se můžete těšit na kapely:

flyerVII

THALIDOMIDE – hardcore punk / Praha http://bandzone.cz/thalidomide

STOLEN LIVESthrash-thrash / Vysoké Mýto http://stolenlives.blog.cz/

DISBEATLESS - crust-metal / Jihlava http://bandzone.cz/disbeatless

MIMORITMUS – ska-hardcore / Polná http://bandzone.cz/mimoritmus

VICTIMS – death-metalcore / Chomutov http://bandzone.cz/victims

RAPSÖD – thrash-punk / Jihlava http://bandzone.cz/rapsod

RASTA FÜHRER – reggae-ska / Jihlava http://bandzone.cz/rastafuhrer

EDOSHŮV KURNÍK – electro-rap s divadelními prvky / Kutná Hora http://bandzone.cz/edoshuvkurnik

KŘIK Z TICHA – hip-hop / Jihlava http://krikzticha.wordpress.com/

BURCOVAČKA – punk / Praha – zatím bez stránek

2. stage:

MC BROKO - kinderragga-breakcore / Rakousko http://mcbroko.net/

ALBERTAALERT – melodramatic popular song / Německo http://albertaaalert.blogspot.cz/

DJ JOGY – disko král / ČR

POZOR – změnili jsme místo konání festivalu!

Z hlavního tahu Jihlava – Havlíčkův Brod – ve Štokách směr Smilov – první louka vlevo. Cesta bude značená cedulema.
Najdete nás zde


mejlalogo-2Letošní benefice bude na zakoupení zvukové techniky – Korg Electribe SX1 SD – kamarádovi Mejlovi ze Světlé nad Sázavou, který je na vozíku. Začátky svého hraní absolvoval s MANIAC sound systemem (Světlá n/Sázavou) a poté hostoval i sound systemu URA (Jihlava) a na mnoha dalších párty s evropskými djs po ČR. I nyní v obouch soundech příležitostně hostuje, ale hraní mu bohužel stěžuje jeho celkové zhoršení zdravotního stavu… proto mu Korg umožní dál hrát a větší možnost v tvoření nových věcí i širší možnosti práce se zvukem. Mejla nikdy nehrál pro peníze a na každý vynil si ušetřil ze svých skromných prostředků. Proto je na čase, abysme mu teď společně pomohli k tomu, aby mohl tvořit hudbu, bavit lidi a rozdávat radost na každé párty.

korg

VII. ročník je za námi. Chtěli bychom poděkovat všem lidem, kteří přišli. Hlavně všem kapelám, který byly skvělí a udělali parádní atmosféru a vystoupili zadarmo nebo malý příspěvěk na cestu – velká poklona a díky. A velký dík patří přátelům, co se starali o jídlo, pití, o vstup a další potřebé věci. Díky tomuhle všemu celá akce dopadla zdárně, potřebné peníze ke koupi zvukové techniky – Korg Electribe SX1 SD – kamarádovi Mejlovi se podařilo vybrat. V těchto dnech ho objednáváme a v nejbližším následujícím čase hurá za Mejlou a proběhne samotné předání, na které se těšíme a o zážitky se tu s vámi podělíme v malém reportu… Takže i dál sledujte dění na stránkách, přispívejte příspěvky, pokud máte nějaké fotky, videa, budeme za ně jen rádi.Video & Audio Comments are proudly powered by Riffly